Zobacz też: Nowa Eufemia, mówimy smacznie i kulturalnie

Piątek, 12.10

Festiwal wina! / 12-19.10 / Banjaluka Warszawa

Ten kto zajrzał na Szkolną 2/4 wie, że tutaj albo grubo, albo wcale! Z okazji serbskiego święta zwanego Prokupac, wpadajcie celebrować życie przy lampce wina. Ups.. Chyba wkradł się błąd, mieliśmy na myśli BUTELKACH wina. Festiwal tego szlachetnego trunku zaczyna się w piątek. Przez cały czas jego trwania (tydzień!) wino serwowane będą przez miejscowego sommeliera i najlepszego dostawcy win lokalu. Dodatkowo na każdy dzień przewidziane są inne promocje. Zajrzyjcie! Rezerwacje: 22 828 10 60 / kontakt@banjaluka.pl

 

Kreatywny Piątek | Audycja zawiera lokowanie produktu | Przystań Nowa Fala

Bo czemu by nie nad Wisłę? Część z Was już pewnie zapomniała, jak przyjemnie było tu latem. Ci, którzy zaczęli tęsknić proszeni są na pokład barki Przystań Nowa Fala (na wysokości Muzeum Nad Wisłą). W najbliższy piątek szykuje się tam spotkanie, które poprowadzi Jonasz Tołopiło, redaktor naczelny Papaya.Rocks. Tematem przewodnim będzie reklama w mediach. Udział bezpłatny, start: 20:00.

Desire of Freedom | Afterparty | The View Warsaw

Są tu jacyś miłośnicy mody i imprez na wysokim poziomie? Wiemy, że są! Tego wieczora w The View Warsaw (ul. Twarda 18), odbędzie się pokaz kolekcji Doroty Goldpoint. Tuż po nim koniecznie zostańcie na Afterparty! O dobry, muzyczny klimat zadbają ROMI i MACU. Start: 23:00, wstęp 30zł, chyba, że zapiszecie się na facebook`ową listę, lub wpadniecie późną porą (między 3:00 a 4:00) – wtedy za wejściówkę zapłacicie okrągłe zero.

 

Sobota, 13.10

„Dawno, dawno temu” - wystawa ilustracji baśni braci Grimm | Teatr Lalka

Sobotni chillout proponujemy rozpocząć od filiżanki gorącej kawy i śniadania na mieście. Zanim jednak wrócicie do domu z pełnymi brzuchami zajrzyjcie do PKiN na wystawę ilustracji do baśni braci Grimm. Znajdziecie tu prace doświadczonych artystów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność artystyczną. Na miejscu jest urokliwie, hipnotyzująco, momentami trochę mrocznie. Idealne dopełnienie jesiennej aury! Wejście na wystawę jest bezpłatne.

 

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła | Wilanów

Po obiedzie spacerowania ciąg dalszy. O godzinie 17:00 Ogrody Królewskie w Wilanowie rozbłysną tysiącami malutkich światełek. Przed Wami również pokaz świetlno-muzyczny, który będziecie mogli obejrzeć z pałacowego tarasu górnego. Na terenie parku jak co roku czekać będą nowe atrakcje i dekoracje. Będzie magicznie! Atrakcja otwarta będzie do godz. 21:00, sobotni bilet wstępu bez ulg to koszt 20zł.

 

Dekada » Let’s Get Loud » Niepokonani!«

Skoro już wszyscy zdążyliśmy się nastroić, czas trochę potańczyć! W najbliższą niedziele wpadajcie do Dekady – ma być naprawdę głośno! O oprawę muzyczną tej nocy zadbają DJ Funktion, DJ Warson & DJ Shine. Tradycyjnie do dyspozycji gości będą dwie sale, każda z innym set`ami, każda w wyjątkowym klimacie minionych lat. Wstęp od godz. 20:00, panie płacą dwie dyszki, panowie dwie i pół. Jeśli chcecie wejść za free do 23:00, dopiszcie się do listy tutaj: www.dekada.pl/lista-gosci.

 

Niedziela, 14.10

LOLEK Dzieciom w Niedzielę: Klaun Polska - Bajkowe Konkursy

Ci, którzy w sobotę zabalowali (a nie ma się czemu dziwić), damy dłużej pospać. Od 14:00 z kolei zapraszamy rodziców z dziećmi na chwilę wytchnienia. Dla najmłodszych Pub Lolek jak co tydzień przygotował szereg zajęć – będą animatorzy, klaun, konkursy, balony i pop-corn. A Ty, Rodzicu, usiądź wygodnie, zamów popołudniową kawę i coś na ząb i obserwuj, jak rodzi się kreatywność! Program trwa do godz. 16:00, udział w atrakcjach dla dzieci jest darmowy.

 

Wege Festiwal Warszawa // Pałac Kultury i Nauki

Niedziela 14-tego października to takie małe święto wszystkich wege-ludzi. Za symbolicznego piątaka, od godz. 12:00 do 19:00 wejdziecie na teren jednego z najlepszych festiwali roślinnego żarcia w kraju. Z resztą, nie liczcie tylko na jedzenie, znajdziecie tu również kosmetyki naturalne, ubrania i dużo innych rzeczy, przy których tworzeniu nie ucierpiały zwierzęta. Przed Wami również rozmowy, debaty i wykłady. A wracając do jedzenia - nie zapomnijcie zajrzeć na stoisko Falafel Bejrut – będzie pysznie jak zawsze!

 

Nocny Market ✦ Ostatni Weekend na Głównym

Gdyby ktoś jeszcze czuł niedosyt, ma szansę by jeszcze zajrzeć na Nocny Market. Ta kultowa miejscówka karmi tego weekendu nie tylko ostatni raz w tym roku, ale też ostatni na Dworcu Głównym. Z powodu modernizacji peronów w przyszłym roku zobaczymy się z nimi w nowym wydaniu. Wpadajcie na chaczapuri, burgera, curry, hot-dogi czy co tam chcecie. Następna taka okazja dopiero za rok. My już tęsknimy! Otwarte od 16:00 do 23:00. Ps. Zdjęcie w tle pochodzi z ich fanpage`a.

 

Kto odwiedzi je wszystkie? Chodźcie!