Wrzenie Świata

Księgarnio-kawiarnia Instytutu Reportażu jest doskonałym miejscem dla ludzi ze smykałką reporterską.  Można tu spotkać ulubionego dziennikarza i dostać najlepszą literaturę faktu - zarówno albumy fotograficzne, jak i biografie, listy, dzienniki, oraz reportaże literackie. Do picia - dobra kawa i zielona herbata, do jedzenia - gazpacho i wegetariańskie zupy. W powietrzu wyraźnie unosi się twórcza atmosfera!

Gdzie: ul. Gałczyńskiego 7

 


Tarabuk

Tutaj wchodzącego wita zupełnie inny zestaw książek niż w innych księgarniach. W Tarabuku nie musicie szukać książek, które Was interesują – są widoczne na półkach od samego wejścia. Oprócz kawy można tu wypić przeróżne koktajle, nietuzinkowe herbaty i zjeść pyszne ciacho. Regularnie odbywają się tu koncerty, wernisaże i spotkania z pisarzami.

Gdzie: ul. Browarna 6

 


Kafka

Kafka to tysiące cennych książek, które zostały uratowane ze skupów makulatury. Można tu przy pysznej kawie poczytać książki, wymienić swoje - na te z regału, bądź kupić na wagę (po 10zł za kg!). Dla głodomorów:  pyszne śniadania, zupy, sałatki i makarony. Już niedługo przed Kafką pojawią się znów leżaki!

Gdzie: ul. Oboźna 3

 


Między Wierszami

To przytulne miejsce na warszawskiej Pradze. Na parterze znajduje się księgarnia, natomiast na piętrze można wśród książek napić się kawy. Między Wierszami organizuje regularnie koncerty, spotkania z autorami, dyskusje, dba także o promowanie historii Warszawy i Pragi.

Gdzie: ul. Grochowska 288

 


MiTo

MiTo, jak mówią sami twórcy, to "galeria sztuki najnowszej osadzona w modernistycznej formule white cube brutalnie zderzona z kawiarnią specjalizującą się w tym, co zdrowo alternatywne". Oprócz kawy i pysznych lunchy MiTo serwuje swoim klientom także liczne warsztaty i spotkania autorskie.

Gdzie: ul. Waryńskiego 28


 
Cafe Melon

To ciekawe miejsce na warszawskiej Pradze. Kawiarnia, w której można dostać też ekologiczne dżemy, miody, a nawet kosmetyki, połączona z księgarnią tematyczną. Znajdziecie tu głównie książki kulinarne oraz wyjątkowe pocztówki z serii "I Love Praga".

Gdzie: ul. Inżynierska 1

 


 Opasły Tom



Kameralne wnętrze zaaranżowano w byłej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego, gdzie w latach 60 – tych mieściła się legendarna kawiarnia literacka, w której bywali między innymi Antoni Słonimski, Stanisław Jerzy Lec, Gustaw Holoubek czy Janusz Głowacki. Tu po prostu nie wypada nie czytać przy jedzeniu!

Gdzie: ul. Foksal 17