Zobacz też: Drugi weekend czerwca w Warszawie - co robić?

Otwieramy Szafy – wyprzedaż garażowa Prochownia Żoliborz

Otwieramy szafy to impreza cykliczna dla mieszkańców Żoliborza, która odbywa się tylko raz w roku. Znajdziecie tu wszystko to, co wystawcom nie jest już potrzebne – ubrania, kubki, garnki, drobne meble, płyty, książki, sprzęty gospodarstwa domowego, lampy, gadżety, zabawki, dzieła sztuki i wiele, wiele innych. Jest to wyprzedaż sąsiedzka, więc ceny nie będą wygórowane. Podczas trwania targowiska można przynieść swoje używane ubrania, które zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

Targ Śniadaniowy

Targ Śniadaniowy działa już co weekend na Mokotowie i Żoliborzu. Możecie posilić się tam pod chmurką na cały nadchodzący dzień. Nie brakuje tam kuchni świata, typowych śniadaniowni, fast-foodów, kawy, lodów i świeżo wyciskanych soków. W ten weekend czeka Was jednak niespodzianka – otwiera się nowa lokalizacja popularnego Targu. Od soboty będzie można zjeść po prawej stronie Wisły – przy ulicy Ratuszowej, na terenie Parku Praskiego. Nareszcie!

 

 

Nocny Market

O Nocnym Markecie tez już chyba nie musimy się rozpisywać. Choć prawdopodobnym było, że w tym roku się nie otworzy, to jest i działa. Każdego weekendu karmi setki wygłodniałych nocnych Marków. Zjecie tu kuchnię polską, tajską, amerykańską, włoską, wegańską, mocno-mięsna, zdrową i wyjątkowo kaloryczną. Dodatkowo na Nocnym Markecie możecie udać się do barbera, obejrzeć galerię tatuażu, czy zaopatrzyć się w dobry design. Czy można sobie lepiej wyobrazić nocne żarcie? Nie można!

 

 

Zoo Market

W zeszłym roku Zoo Market szturmem wbił się na łaknący bazarów rynek Warszawy. Otwiera się weekendami i ma charakter pchlego targu. Kupisz tu dosłownie wszystko, zaczynając o staroci, przez rękodzieło, ubrania, warzywa, pieczywo, na przetworach domowych kończąc. Jak sama nazwa wskazuje, możecie znaleźć go na Pradze, naprzeciwko miśków z warszawskiego zoo. Organizują masę wydarzeń, kino plenerowe, mają nawet własną kawiarnie. Musisz tu zajrzeć!

 

 

Targowisko Sztuki

Targowisko Sztuki to miejsce stworzone z myślą o studentach i absolwentach warszawskiego ASP. Organizowane jest w Zamku Królewskim i pobliskich Arkadach Kubickiego raz w miesiącu. Kupicie tu dużo dobrej sztuki prosto od młodych artystów, w tym prace malarskie, rysunkowe, graficzne, fotografie, czasem jakieś drobne gadżety. Polecamy zajrzeć chociażby po to, aby zobaczyć co tak naprawdę robią teraz studenci sztuki. 17-ego czerwca odbędzie się po raz ostatni przed wakacjami. Nie przegap!

 

 

I tym sposobem, niedziela bez handlu nie jest taka straszna!