Podstawowymi składnikami lodów tajskich jest mleko i śmietanka. Rzadko który sprzedawca dodaje do środka cukier – dzięki ich strukturze (rolki z cienkich płatów), posiekane dodatki dodają temu smakołykowi wystarczającą ilość słodyczy. Oryginalny wygląd, mnogość kombinacji smakowych i charakterystyczny proces wytwarzania, czyni lody tajskie bardzo atrakcyjną formą ochłody w ciepłe dni.

Chop Chop
Chop Chop znajdziecie podczas targów śniadaniowych, na miejskich festynach, rodzinnych piknikach i innych imprezach plenerowych. Charakterystyczny wózeczek z różowym logo i uśmiechnięta ekipa za sterami ta gwarancja satysfakcjonującego deseru. Wśród dodatków króluje mango, popularne batoniki, draże, ciastka, pralinki, chałwa i świeże owoce. Poproście o dodatek ziół i poczujcie prawdziwą eksplozję smaku!

 

Thai Ice
Co tu się wyprawia! Lodowe taco w kolorowych wafelkach, tęczowe bajgle wypełnione lodami i same najpyszniejsze dodatki. Gwiazdki Milky Way, przypalane pianki marschmallow, kwaśne żelki w paskach, zbożowe płatki śniadaniowe, jagody, truskawki, borówki i wiele, wiele innych. Na wierzchu porządna porcja bitej śmietany, precelki, orzechy i ulubiona polewa. Znajdziecie na Krakowskim Przedmieściu. 

 

Lody Tajskie
Tak, wiemy, Ząbki to nie Warszawa. Ale Skoro tu również dają pyszne tajskie lody, to w czym problem? Ulubione miejsce na mapie wszystkich okolicznych mieszkańców. Jadają tu ludzie w każdym wieku, babcie przychodzą z wnukami, młodzież zachodzi wracając ze szkoły a ich rodzice w trakcie spaceru z psem. Uwielbiamy czarną wersję z Oreo i słodką, letnią truskawkę. W ofercie również granity, gofry i lody włoskie.

 

Tuk Tuk (zdjęcie w tle)
W Warszawie pod tym szyldem lodów nie uświadczycie, mimo to, nie mogliśmy się powstrzymać przed oddaniem ich do tego zestawienia. Szukaj ich trucków przy okazji wizyty w Chełmie, Wrocławiu, Opolu i Lublinie. Wyrazisty smak, obfitość dodatków i mega pozytywna obsługa – obok czegoś takiego nie można przejść obojętnie. Czarny bez, Grześki, bezy, karmelowy pop-corn, tiramisu… Mają tu wszystko, co najlepsze!

 

Thai Rolki
Nieduży wózek a przy nim gigantyczna kolejka. Tak zeszłego lata prezentowało się stoisko Thai Rolki na Krakowskim Przedmieściu (kawałek za Hotelem Bristol). Dodatków było kilka, a dzięki panu, który chodził wzdłuż kolejki, odpowiadał na wszelkie pytania, pomagał wybrać najlepszy składnik i wielkość porcji, czekanie trwało dosłownie chwilę. Słodki deser w połowie spaceru po Starym Mieście? Jesteśmy na tak!

Zobacz też: Alternatywne metody parzenia kawy

Autor: Ewa Kubiatowska MNM    
Zdjęcia pochodzą z fanpage opisywanych lodziarni