Naleśniki są dobre na wszystko – na śniadanie, lunch, kolację, randkę, spotkanie z przyjaciółmi, na zły dzień i na dobry humor. Zrobiliśmy research wśród znajomych, posłuchaliśmy własnych żołądków i przewertowaliśmy Internet. Oto najlepsze naleśnikarnie w stolicy!

Manekin
Manekin w tym momencie jest już kultową naleśnikarnią, a kolejki do niego praktycznie nie maleją. W samej Warszawie są już dwa. W menu znajdziecie około siedemdziesięciu pozycji, a wśród nich amerykański pancakes, z ciasta kukurydzianego i wieloziarnistego, kolorowe czerwone i zielone, tradycyjne crepes i pocięte placki na kształt tagiatelle. Po odstaniu swojego w kolejce czeka Cię półgodzinne czekanie na zamówienie. Ale czego się nie robi dla takich pyszności?
Ul. Marszałkowska 140 i Plac Konstytucji 5


 

Wspólny Mianownik
Tutaj również szeroki wybór pysznych placków. Polecamy słodkie do bólu z krówką i mascarpone, świeże z ricottą i owocami, śniadaniowe z jajkiem sadzonym i szynką, greckie z sałatą, kurczakiem, pomidorami i fetą, wegetariańskie z burakiem i kozim serem oraz rozgrzewające z soczewicą i papryką. Duże naleśniki ze słuszną porcją nadzienia, dostępne są również w dostawie. Zamów też fantastyczną, firmową lemoniadę.
Ul. Ostrobramska 126

 

Konfitura
W konfiturze wybór skromniejszy, za to dopracowany do perfekcji. W ofercie trzynaście naleśników podawanych na słodko i dziesięć wytrawnych. Szanujemy za gruszkę z mascarpone, gorgonzolę z szynką i camemberta z migdałami. Możesz wybrać pomiędzy ciastem tradycyjnym a gryczanym. Miejsce kameralne, o domowym klimacie. W pakiecie z sympatyczną obsługą i czytelną kartą tworzą spójną całość.
Ul. Nowaka-Jeziorańskiego 45


 

Porananas
W Porananas zjesz wyśmienite śniadania z filiżanką ulubionej kawy. Naleśniki przygotowywane są z dwóch rodzajów ciasta – tradycyjnego i bezglutenowego. Karta nie jest obszerna, ale dla nas to akurat plus. Znajdziesz w niej placki z pomarańczą i karmelem, krówką i ricottą, boczkiem i pesto, soczewicą i cukinią oraz z szarpaną wołowina i pietruszką. Schludne wnętrze, tłoczone soki, słodkie koktajle i aromatyczne herbaty. Pycha!
Ul. Mickiewicza 17


Sprawdź: Restauracje przyjazne zwierzętom - Wrocław

Stacja Bielany
Naleśniki mają przepyszne. Ich nazwy inspirowane są gatunkami win, tak więc chardonnay składa się z pomidora, camemberta, mozzarelli, goudy i rukoli, w merlocie znajdują się kawałki ananasa, plasterki szynki, kukurydza i ananas, a w słodkim moscato do wyboru nutella lub twarożek, owoce i bita śmietana. Na uwagę zasługują też popisowe podpłomyki, choć z naleśnikiem mają wspólny tylko mąkę i kształt. Zajrzyj koniecznie!
Ul. Jana Kasprowicza 63

No, to co jutro na obiad?

 

Autor: Ewa Kubiatowska MNM
Zdjęcia pochodzą z fanpage opisywanych restauracji.